Selamat Kembali!

Log Masuk ke Akaun 7 Wonders – Terus ke Permainan

Masuk akaun 7 Wonders anda dan sambung semula dari mana anda berhenti. Taruhan sukan, kasino live, slot, poker, dan loteri digital – semua menunggu anda.

⚡
Log Masuk
Dalam Beberapa Saat
🔒
Penyulitan
SSL 256-bit
📱
Log Masuk
Via Telefon / Emel
💬
Sokongan
24/7 Bahasa Melayu
👥
500,000+
Ahli Aktif Malaysia
🏆
35+ Sukan
& Permainan Kasino
⚡
15 Minit
Pengeluaran Pantas
🛡️
SSL 256-bit
Keselamatan Berperingkat Bank

Cara Log Masuk ke Akaun 7 Wonders

Tiga langkah mudah – dalam masa beberapa saat anda sudah masuk

1
Masukkan Nombor Telefon atau Emel

Gunakan nombor telefon Malaysia (cth: 0123456789) atau alamat emel yang anda gunakan semasa mendaftar akaun 7 Wonders. Kedua-dua kaedah diterima untuk proses log masuk.

2
Masukkan Kata Laluan Anda

Kata laluan adalah sensitif huruf besar/kecil. Pastikan Caps Lock tidak aktif. Jika anda terlupa kata laluan, klik pautan "Lupa Kata Laluan?" untuk tetapkan semula melalui SMS OTP atau emel pengesahan.

3
Klik Log Masuk dan Mula Bermain

Selepas kelayakan disahkan, anda akan dibawa terus ke papan pemuka akaun anda. Dari sana, pilih mana-mana permainan kegemaran anda – taruhan bola sepak Liga Super Malaysia, EPL, badminton, slot, kasino live, atau loteri digital.

Aktifkan Pengesahan Dua Faktor (2FA)

Untuk keselamatan tambahan, kami menggalakkan anda aktifkan 2FA dalam Tetapan Akaun selepas log masuk. Dengan 2FA, setiap percubaan log masuk baru dari peranti yang tidak dikenali akan memerlukan kod OTP yang dihantar ke nombor telefon anda – lapisan perlindungan yang berkesan jika kata laluan anda pernah terdedah.

Akaun Dikunci Selepas Percubaan Gagal?

Demi keselamatan anda, akaun 7 Wonders akan dikunci sementara selepas 5 percubaan log masuk yang gagal berturut-turut. Kunci akan tamat secara automatik selepas 15 minit, atau anda boleh hubungi pasukan sokongan kami melalui live chat untuk bantuan segera.

Apa yang Menanti Selepas Log Masuk di 7 Wonders

Semua yang anda perlukan dalam satu platform – tanpa perlu tukar tab atau buka akaun lain

Taruhan Sukan Langsung

Selepas log masuk, akses terus bahagian taruhan sukan dengan odds terkini untuk bola sepak Liga Super Malaysia, EPL, badminton, kriket, e-sukan MPL Malaysia, dan lebih 35 sukan lain. Live betting tersedia untuk perlawanan yang sedang berlangsung dengan kemas kini odds dalam masa nyata.

Kasino Live dengan Dealer Sebenar

Meja bakarat, blackjack, roulette, sic bo, dan banyak lagi dengan dealer profesional secara langsung dalam streaming HD. Selepas log masuk, pilih meja dengan had pertaruhan yang sesuai – dari RM 5 hingga ribuan ringgit untuk pengalaman yang lebih eksklusif.

Ratusan Permainan Slot

Dari slot klasik 3 reel hingga slot video terkini dengan jackpot progresif yang lumayan. Semua slot menggunakan RNG yang diaudit secara bebas. Selepas log masuk, cari slot kegemaran anda atau cuba tajuk terbaru yang baru ditambah setiap minggu.

Poker Texas Hold'em

Meja cash game dan turnamen mingguan untuk semua peringkat pemain selepas anda log masuk. Rake kompetitif dalam pasaran Malaysia. Bermain melawan pemain sebenar dari seluruh Malaysia – dari Kuala Lumpur hingga Sabah dan Sarawak.

Loteri Digital Pelbagai Format

Mega Jackpot, 4D Harian, 3D, Power Ball, dan Scratch & Win Digital – semuanya boleh diakses selepas log masuk. Tiket bermula dari RM 1, kemenangan dikreditkan automatik ke baki akaun anda selepas setiap draw tanpa perlu tuntut secara manual.

Promosi & Bonus Aktif

Selepas log masuk, semak halaman Promosi untuk tawaran terkini – bonus deposit semula, cashback mingguan, free spins untuk slot pilihan, dan cabaran taruhan sukan dengan hadiah wang tunai. Promosi dikemas kini setiap minggu khusus untuk ahli aktif.

Panduan Lengkap Log Masuk ke Akaun 7 Wonders

Kalau anda dah lama jadi ahli 7 Wonders atau baru je selesai daftar, proses log masuk adalah perkara pertama yang anda buat setiap kali nak bermain. Kami faham ramai ahli kita akses platform terutamanya dari telefon – sambil tunggu kereta LRT, masa rehat pejabat, atau tengah layan perlawanan bola sepak di TV. Itulah sebabnya kami pastikan proses log masuk di 7 Wonders adalah selancar mungkin.

Ada dua cara nak log masuk – guna nombor telefon Malaysia atau alamat emel yang anda daftarkan. Kebanyakan ahli kami pilih nombor telefon sebab lebih mudah ingat, tapi pilihan terletak pada anda. Yang penting, pastikan maklumat yang anda masukkan tepat sama dengan apa yang ada dalam rekod akaun anda.

Satu benda yang ramai terlupa: kata laluan di 7 Wonders adalah sensitif huruf besar dan kecil (case-sensitive). Maksudnya, "Saya123" dan "saya123" adalah dua kata laluan yang berbeza. Kalau anda dah beberapa kali cuba log masuk tapi tak berjaya, semak dulu sama ada Caps Lock aktif pada papan kekunci anda. Itu punca nombor satu kegagalan log masuk yang kami terima laporan dari pasukan sokongan setiap hari.

Jika anda guna pilihan "Ingat saya" semasa log masuk, platform 7 Wonders akan simpan sesi anda pada peranti tersebut supaya anda tak perlu masukkan kelayakan setiap kali. Ini berguna untuk telefon peribadi, tapi jangan aktifkan pilihan ini pada peranti yang dikongsi seperti komputer pejabat atau tablet keluarga. Keselamatan akaun anda adalah tanggungjawab bersama.

Untuk ahli yang bermain dari pelbagai peranti – mungkin telefon semasa dalam perjalanan dan laptop di rumah – log masuk boleh dilakukan dari mana-mana peranti tanpa sebarang sekatan. Baki akaun, sejarah pertaruhan, dan tetapan anda akan sentiasa segerak merentas semua peranti secara automatik.

Keselamatan Akaun 7 Wonders – Apa yang Kami Lakukan untuk Anda

Di sebalik butang log masuk yang nampak mudah tu, ada sistem keselamatan berlapis yang kami bina untuk pastikan hanya anda – dan bukan orang lain – yang boleh akses akaun anda.

Pertama, semua komunikasi antara peranti anda dan pelayan 7 Wonders disulitkan menggunakan SSL/TLS 256-bit. Ini bermakna walaupun seseorang berjaya "menangkap" data anda dalam transit melalui rangkaian WiFi awam, mereka tidak akan dapat membaca apa-apa daripadanya. Teknologi penyulitan yang sama digunakan oleh Maybank2u dan CIMB Clicks untuk melindungi transaksi perbankan anda.

Kedua, kata laluan anda tidak disimpan dalam bentuk asal (plain text) dalam sistem kami. Kami menggunakan algoritma pencincangan kriptografi (cryptographic hashing) untuk menyimpan versi kata laluan yang tidak boleh dinyahsulit – bermakna walaupun pelayan kami pernah diakses tanpa kebenaran, penyerang tidak akan dapat dapatkan kata laluan sebenar anda.

Ketiga, kami ada sistem pengesanan log masuk mencurigakan yang memantau corak akses akaun. Jika kami nampak percubaan log masuk dari lokasi atau peranti yang sangat berbeza dari kebiasaan anda, sistem kami akan mencetuskan semakan tambahan untuk pastikan itulah betul-betul anda yang cuba masuk – bukan orang lain yang ada kata laluan anda.

Satu amaran penting: pasukan 7 Wonders tidak akan pernah meminta kata laluan anda melalui emel, SMS, atau live chat. Jika anda menerima sebarang komunikasi yang meminta kata laluan anda dengan mendakwa ia dari 7 Wonders, jangan beri – dan laporkan kepada kami segera di support@7wonders.best. Itu adalah percubaan penipuan (phishing) dan bukan dari kami.

Untuk perlindungan terbaik, kami sarankan anda:

  • Guna kata laluan yang unik untuk akaun 7 Wonders anda – jangan guna kata laluan yang sama untuk akaun lain;
  • Aktifkan pengesahan dua faktor (2FA) dari halaman Tetapan Akaun selepas log masuk;
  • Tukar kata laluan secara berkala, terutamanya jika anda rasa ada pihak yang mungkin tahu kata laluan anda;
  • Jangan simpan kata laluan dalam pelayar web pada peranti yang dikongsi dengan orang lain;
  • Selalu klik butang "Log Keluar" apabila selesai bermain, terutamanya pada peranti yang dikongsi.

Masalah Log Masuk? Ini Cara Selesaikannya

Tak semua orang bernasib baik – ada masa-masa bila proses log masuk tak berjalan lancar. Jangan panik. Kebanyakan masalah log masuk di 7 Wonders ada penyelesaian mudah yang boleh anda buat sendiri dalam masa beberapa minit.

Kata laluan terlupa: Klik pautan "Lupa Kata Laluan?" dalam borang log masuk. Anda akan diminta masukkan nombor telefon atau emel anda, kemudian kami akan hantar kod OTP atau pautan tetapan semula. Ikut arahan dalam SMS atau emel tersebut untuk tetapkan kata laluan baru. Proses ini mengambil masa kurang dari 3 minit.

Akaun dikunci: Akaun akan dikunci sementara selepas 5 percubaan log masuk yang gagal. Tunggu 15 minit untuk kunci tamat secara automatik, atau hubungi live chat sokongan kami untuk pengesahan identiti dan pembukaan kunci segera.

Nombor telefon atau emel tidak dikenali: Jika sistem 7 Wonders kata nombor atau emel anda tidak ada dalam rekod, mungkin anda daftar menggunakan nombor atau emel yang berbeza. Cuba dengan nombor telefon lain yang anda miliki, atau hubungi sokongan kami dengan maklumat nama penuh untuk semak rekod akaun anda.

Halaman tidak merespons atau ralat teknikal: Cuba muat semula halaman atau kosongkan cache pelayar web anda. Jika masalah berterusan, cuba gunakan pelayar lain atau peranti lain. Masalah teknikal yang berterusan boleh dilaporkan kepada pasukan sokongan 7 Wonders melalui live chat dengan tangkap skrin ralat untuk membantu kami menyelesaikannya dengan lebih cepat.

Ingat, pasukan sokongan 7 Wonders beroperasi 24 jam sehari, 7 hari seminggu termasuk semua cuti umum Malaysia – dari Hari Raya Aidilfitri hingga Hari Kebangsaan. Kami ada dalam Bahasa Melayu, jadi jangan segan untuk hubungi kami bila ada masalah log masuk atau apa-apa sahaja berkaitan akaun anda.

Soalan Lazim – Log Masuk Akaun 7 Wonders

Jawapan kepada soalan yang paling kerap kami terima berkaitan log masuk dan keselamatan akaun

Ya, platform 7 Wonders membenarkan anda log masuk menggunakan sama ada nombor telefon Malaysia atau alamat emel yang anda daftarkan semasa membuka akaun. Kedua-dua kaedah menghubungi akaun yang sama, jadi baki dan sejarah permainan anda adalah sama tidak kira kaedah mana yang anda guna. Pilih kaedah yang paling mudah anda ingat.

Klik pautan "Lupa Kata Laluan?" di bawah borang log masuk. Masukkan nombor telefon atau emel yang didaftarkan, dan kami akan hantar kod OTP melalui SMS atau pautan tetapan semula melalui emel (bergantung kepada pilihan anda). Ikut arahan untuk tetapkan kata laluan baru. Proses ini biasanya selesai dalam masa kurang dari 3 minit. Jika anda tidak menerima SMS atau emel dalam masa 5 minit, semak folder spam atau hubungi pasukan sokongan 7 Wonders untuk bantuan segera.

Secara teknikal, anda boleh log masuk ke akaun 7 Wonders dari lebih dari satu peranti. Walau bagaimanapun, untuk keselamatan akaun, kami mengesyorkan anda log keluar dari peranti yang tidak digunakan dan tidak berkongsi maklumat log masuk dengan orang lain. Jika sistem kami mengesan aktiviti log masuk yang mencurigakan dari berbilang lokasi secara serentak, akaun anda mungkin dikunci sementara sebagai langkah keselamatan dan anda perlu menghubungi sokongan untuk pengesahan identiti.

Sesi log masuk 7 Wonders akan tamat secara automatik selepas 30 minit tidak aktif (tiada aktiviti dalam platform). Ini adalah langkah keselamatan untuk melindungi akaun anda jika anda terlupa untuk log keluar. Jika anda memilih pilihan "Ingat saya" semasa log masuk, sesi anda pada peranti tersebut akan dikekalkan lebih lama – tetapi kami tetap syorkan anda log keluar secara manual apabila selesai bermain, terutamanya pada peranti yang dikongsi.

Pengesahan dua faktor (2FA) adalah lapisan keselamatan tambahan yang memerlukan anda mengesahkan identiti dengan dua cara berbeza semasa log masuk. Di 7 Wonders, 2FA berfungsi seperti ini: selepas anda masukkan nombor telefon/emel dan kata laluan, sistem akan hantar kod OTP 6 digit ke nombor telefon yang didaftarkan. Anda perlu masukkan kod tersebut untuk selesaikan proses log masuk. Ini bermakna walaupun seseorang tahu kata laluan anda, mereka tetap tidak boleh masuk tanpa akses kepada telefon anda. Aktifkan 2FA dari Tetapan Akaun selepas log masuk.

Jika anda syaki akaun 7 Wonders anda telah diakses tanpa kebenaran anda, ambil tindakan segera: (1) Cuba log masuk dan tukar kata laluan anda serta-merta dari halaman Tetapan Akaun; (2) Semak sejarah log masuk dan aktiviti akaun untuk sebarang aktiviti yang tidak anda kenali; (3) Hubungi pasukan sokongan 7 Wonders melalui live chat atau emel support@7wonders.best dengan segera untuk melaporkan kejadian tersebut. Pasukan kami akan bekukan akaun anda sementara siasatan dijalankan untuk melindungi baki anda. Jangan tunggu – lebih cepat anda bertindak, lebih baik peluang untuk melindungi akaun anda.
Belum Ada Akaun 7 Wonders?

Daftar Percuma & Mula Bermain Hari Ini

Sertai lebih 500,000 ahli Malaysia di 7 Wonders. Daftar dalam masa 2 minit, deposit minimum RM 10, dan nikmati taruhan sukan, kasino live, slot, poker serta loteri digital – semuanya dalam satu platform.

< 2 Min
Masa Daftar
RM 10
Deposit Minimum
SSL 256
Penyulitan Bit
24/7
Sokongan BM
English